Tényleg minden bajunkért a Merkúr retrográd felelős?

A Merkúr retrográd hatásai

Lefagyott számítógépek, lekésett repülőgépek és feszültség a munkahelyen. Mindenki, aki csak egy kicsit is ismerős az asztrológiában, úgy tartja, hogy mindezért a Merkúr felelős. 2019-ben március 5-28-ig, július 7-től augusztus 2-ig, és október 31-től november 20-ig számíthatunk a Merkúr retrográd mellékhatásaira. Már ha hiszünk benne. Most megmutatjuk, mi ez a jelenség, és miért okoljuk minden baj forrásáért.

A Merkúr retrográd története

Brit földművesek a XVIII. század közepén jegyezték fel először a Merkúr retrográd jelenségét. A vetés és az aratás idejét a csillagok állásához igazították, így a bolygó rendellenes viselkedésére is felfigyeltek. Akkoriban, a Viktoriánus érában virágzott a spiritualizmus, aminek hatására a szokatlan jelenségnek azonnal természetfeletti erőt tulajdonítottak. A XIX. század végére a Merkúr retrográd mint az esőzésekért felelős rossz ómen jelent meg az asztrológiai újságok lapjain.

Az 1970-es évekre a horoszkópok sosem látott népszerűségre tettek szert. Ezekben a Merkúr retrográd is gyakran említésre került, hatását pedig Merkúr, az istenség jelleme után írták körül. Eszerint a Merkúr retrográd befolyásolja az utazást, a kereskedelmet, az anyagi javakat és a kommunikációt is. Így mára az emésztési problémáktól kezdve az elromlott mosógépig bármiért felelőssé tehető a Merkúr retrográd.

De mi is az a Merkúr retrográd?

A Merkúr retrográd körüli hisztéria nagyobb, mint valaha. Hatására azonban abszolúte semmi tudományos bizonyíték nincsen. Hogy megértsük, mennyire kicsi az esély arra, hogy a Merkúr retrográd bármit is befolyásoljon, elmagyarázzuk, mi is történik ilyenkor. Merkúr retrográd alatt úgy tűnik, hogy a Merkúr visszafelé, azaz keletről nyugatra mozog a megszokott, nyugatról keletre mutató irány helyett. Ez azonban csak egy Földről észlelhető illúzió, optikai csalódás.

A Merkúron egy év csak nyolcvannyolc napig tart. Így amíg a Föld egyszer kerüli meg a napot, a Merkúr négyszer. Minden alkalommal, amikor a Merkúr elhalad a Föld mellett és folytatja a pályáját, úgy tűnik, mintha megváltoztatta volna az irányát. Ez azonban csak a perspektíva játéka.

A Merkúr valójában nem halad visszafelé, csak a mi mozgásunkhoz képest tűnik úgy.

A Föld pályája egyedi, így minden bolygó mozgása tűnhet úgy, hogy egy ponton visszafelé halad. Az asztrológia miatt azonban a Merkúr retrográd híresült el leginkább, amit nyugodtan okolhatunk minden rossz forrásáért. Hiszen ha valami nem működik, könnyebb azzal takarózni, hogy a Merkúr retrográd hibája, mint a miénk. Pedig az év többi részében is történnek késések, romlanak el telefonok és alakulnak ki viták. Ezekre az időszakokra azonban nem ragasztjuk rá a Merkúr retrográd jelzőt, egyszerűnek hétfőknek hívjuk őket.

(D.R.)                                                                                          A cikk forrása itt >>

Három csillagjegy, amelynek szülöttei szuper feleségek

Ha a cikkel kapcsolatban bármi eszedbe jutott, írd meg nekünk! Ezt egyszerűen megteheted ide kattintva  >>