Te is a boldogság megnyugtató állapotát keresed?

A boldogság legtöbbször észrevétlenül érkezik
A boldogság legtöbbször észrevétlenül érkezik

Mi is az a boldogság? Mindannyian keressük, ez az egyetlen életcél, mely minden embernek közös, definiálni mégsem tudjuk. Egy életen át üldözzük, és sokan úgy halnak meg, hogy meg sem találták azt. Vajon miért nem?

A boldogság kergetése csak illúzió volna?

A legtöbb ember azt hiszi, a boldogság egy végső lelkiállapot, ahová hosszas küzdelmek után megérkezik. Úgy véli, amint révbe ér, boldog lesz. Sajnos az emberek emiatt a gondolkodás miatt nem lesznek boldogok sohasem, vagy ha mégis, akkor sem ismerik fel, hogy most éppen boldogok. A boldogság nem egy végső állapot, hanem egy állandó, folyamatos érzés.

Kutatások igazolták, hogy minél intenzívebben kutatjuk a boldogságot, annál kisebb valószínűséggel találunk rá. Jóslatokat teszünk magunknak a boldogságról, azt mondjuk, majd egy ház, majd egy házasság, majd egy unoka boldoggá tesz minket, valójában viszont csak tologatjuk magunk előtt az öröm állapotának eljövetelét. Üldözzük, de igazán soha nem érjük el.

A boldogság titka

Az eszünkbe kell vésnünk egy fontos gondolatot: a boldog emberek arra fókuszálnak, amijük van, a boldogtalanok pedig arra, amijük nincs. Tudva ezt, a titkot is sikerült megfejtenünk. Nem szabad azt hinnünk, hogy egy elért cél majd boldoggá tesz minket. Utána úgyis rögtön mást akarunk majd. A boldogság a mindennapokban keresendő, a jelentéktelennek tűnő pillanatokban, az átlagos eseményekben. Abból kell örömöt kovácsolni, amink épp van.

Gondolatok, amelyekkel becsapjuk magunkat

ad

„Boldog leszek, amikor gazdag leszek”.

A Harvard Business Review bebizonyította, hogy a jólét nem eredményez automatikusan boldogságot. Nem mutatható ki, hogy a gazdag emberek boldogabban élnének, mint a szegények. A magyarázat egyszerű: a gazdag emberek gondolkodása szerint pénzből sosem elég, így állandóan csak többet és többet akarnak keresni. Ők is csak üldöznek valamit, amit sohasem érhetnek el. Arról nem is beszélve, hogy a tehetősebb személyek társas kapcsolatai megsínylik a gazdagságot. Pedig az emberi kapcsolatok lételemei a boldogságnak.

A Harvardon tényleg megfejtették a boldogság titkát

 

„Boldog leszek, amikor megtalálom életem párját.”

A boldogság elérése mindenkinek saját felelőssége. Nem szabad mástól függővé tenni, hiszen nem is másokról szól. Ha nem voltunk képesek egyedül elégedettek lenni, bizonyára nem fog menni egy partnerrel az oldalunkon sem. A házasság lehetőségeket, élményeket, családot nyújt, amelyek mind lehetnek forrásai a boldogságnak, de nem fogják egy az egyben kiváltani azt.

„Boldog leszek, ha híres leszek”.

Nem kevesen kötik a boldogságot a karrierjükhöz. A közösségi média világában már nem meglepő, ha gyermekeink és unokáink is az ismertségtől teszik függővé az öröm állapotát. Érdemes tisztában lenni vele, hogy a hírnév, a szépség és a gazdagság inkább állnak kapcsolatban a boldogtalansággal, mintsem a boldogsággal. Az öngyilkos celebekről szóló hírek mind alátámasztják az elméletet.

A boldogság üldözése tehát nem különb egy Tom és Jerry epizódnál. Állandóan kergetjük, de sohasem érjük el. Ahelyett, hogy őrült hajszát folytatunk, inkább éljük meg a pillanatokat, és ismerjük fel a boldogságot a jelenünkben. Higgyük el, hogy már itt van körülöttünk!

(M.F.)                                                                                             A cikk forrása itt >>

Tudtad, hogy az öregedés boldogabbá tehet? Mutatjuk, miért!

Ha a cikkel kapcsolatban bármi eszedbe jutott, írd meg nekünk! Ezt egyszerűen megteheted ide kattintva  >>