Olvass a testbeszédből! 7 fontos jelet bárki megfejthet

A testbeszéd sokat segít a kommunikációban
A testbeszéd sokat segít a kommunikációban

Sokan vágyunk rá, hogy olvashassunk mások gondolataiban. A tudomány ugyan egyre fejlettebb, ez a képesség azonban egyelőre mégsem áll rendelkezésünkre. A testbeszéd viszont olykor többet elárul az ember gondolatairól, mint hinnénk. Figyelj oda erre a 7 non-verbális jelre, és máris a gondolatolvasás közelébe érsz! 

1. Összekulcsolt karok és lábak

Fizikai korlátokat épít maga köré az az ember, aki összekulcsolja kezeit vagy összefonja lábait. Ha beszélgetés közben azt látod a partnereden, hogy ilyen a testhelyzete, valószínűleg elzárkózik az ötleteidtől és tőled. Ez a mozdulat nem szándékos, ennek köszönhetően lesz igazán beszédes. Figyelj oda a részletekre!

2. Az őszinte mosoly

Ha a mosolyt vizsgáljuk, a száj könnyen félrevezethet minket, de a szemek nem tudnak. Az őszinte mosoly a szemre is hatással van, ráncokat gyűr föl körülötte. Az emberek gyakran mosolyognak, hogy elrejtsék valódi gondolataikat, ha viszont te a szemüket figyeled, könnyen kiszűrheted, hogy valódi-e a boldogságuk.

3. Utánzás

Tapasztaltál már olyat, hogy egy megbeszélésen bármennyiszer keresztbe fontad a lábadat, tárgyaló partnered ugyanígy cselekedett? Esetleg ugyanarra billentette a fejét, amerre te is? Az utánzás valójában jót jelent. Ha beszélgető partnerünk a tükörképünkként viselkedik, nagy valószínűséggel kötődik hozzánk és a mondanivalónkhoz. Megéri odafigyelni erre a testbeszédre, hiszen sokat elárulhat például arról, hogy egy tárgyaláson jól alakulnak-e a dolgaink.

4. A testtartás

ad

Előfordult már, hogy amint valaki belépett egy szobába, te rögtön tudtad, hogy ő a főnök? A testbeszédnek köszönhető a jelenség. A határozott, egyenes testtartás tekintélyt parancsol, míg a bizonytalan, görnyedt pozitúra alárendeltséget szimbolizál.

5. A szemek

„Nézz a szemembe, ha hozzám beszélsz!” – hallottuk már sokszor. Nem véletlenül kérik a szülők gyerekeiket, hogy nézzenek rájuk, hiszen a szemük elárulja, ha nem mondanak igazat. Sokan szándékosan hosszabb ideig tartják a szemkontaktust, hogy megpróbálják elfedni, hogy éppen hazudnak. Sajnos legtöbbjük azonban feltűnően sokáig néz partnere szemébe, így elárulják magukat. Ha valaki olyan sokáig néz téged, hogy már feszengeni kezdesz, bátran kezdj gyanakodni, hogy nem mond neked igazat.

6. A felhúzott szemöldök

Három érzés hatására emelkedhet meg egy ember szemöldöke: meglepettség, aggodalom és félelem miatt. Szándékosan nagyon nehéz felhúznunk a szemöldökünket, így ha azt látod, beszélgető partnered így cselekszik, tudd, hogy a három érzés valamelyike zajlik le benne.

7. A bólogatás

Ha valaki eltúlozza a bólogatást, nagy eséllyel aggódik, hogy mit gondolsz róla. Ha épp utasításokat adsz, amikor így tesz, valószínűleg attól tart, hogy képtelennek tartod a munka elvégzésére, így növekszik benne a teljesítési kényszer.

(M.F.)                                                                                             A cikk forrása itt >>

A megfelelő testbeszéd az 50 fölötti randevú titka

Ha a cikkel kapcsolatban bármi eszedbe jutott, írd meg nekünk! Ezt egyszerűen megteheted ide kattintva  >>