Négy fontos alapelvre van szükség, hogy a legtöbbet hozd ki az életedből

Négy egyszerű alapelv és máris könnyebb lehet
Négy egyszerű alapelv és máris könnyebb lehet

Bemutatunk négy alapelvet, melyeket követve kihozd a maximumot magadból és az életedből. Ez a négy alapelv segít, hogy olyan dolgokat is megérthess, amiket előtte nem sikerült, és hogy olyan szintre fejleszd magadat, ahol önbizalommal teli életet élhetsz.

A társadalom alakít minket

Születésünkkor mind egyedi lények vagyunk, egyedi tulajdonságokkal. Gyerekkorunkban kísérletezünk, alakítgatjuk egyéniségünket, de a társadalom közbeszól. Szüleink hatására irányítottan formálódunk át.

Nietzsche szavai jól tükrözik a jelenséget: a társadalom szelídíti kutyává a farkast. Az irányított nevelés miatt könnyen megfeledkezünk négy alapelvről, melyek a maximumot hozhatnák ki belőlünk.

1. alapelv: Hitelesen beszéljünk!

Az alapelv lényege, hogy bíráskodás, kritika nélkül öntjük szavakba mondandónkat, melyek csakis az igazat beszélik el. Nem mondunk ki olyat, amit mi magunk sem hiszünk el, és igyekszünk nem megbántani szavainkkal a körülöttünk levőket. A pozitív természetű kommunikációnak köszönhetően többen hallanak meg minket, és több emberhez jut el a mondandónk.

2. alapelv: Ne vegyünk semmit túlságosan a szívünkre!

ad

A szorongásnak és a bezárkózásnak az egyik első számú okozója az a tény, hogy rengeteget aggódunk azon, mit mondanak rólunk mások. Amikor megbántanak minket, keserűbb szájízzel viszonyulunk ahhoz, aki negatív szavakkal illetett minket. Magunkat is rosszabb fényben látjuk, é gyakran elhisszük azokat a negatívumokat, amiket rólunk mondanak. A második alapelv szerint a legjobbat akkor tehetjük magunkkal, ha nem veszünk mindent túlságosan magunkra.

3. alapelv: Ne feltételezzünk!

Ha egy feltételezésünk utólag meghiúsul, könnyen drámát teremthetünk. Felesleges feltételezésekbe bonyolódni, csak azt kell elhinni, amiben biztos az ember. Ahelyett, hogy össze-vissza szövögetjük a szálakat, jobb, ha a kommunikációt választjuk. Ha kíváncsiak vagyunk valamire, kérdezzünk rá, ha valamiben nem vagyunk biztosak, járjunk utána a megfelelő forrásnál! Eszerint az alapelv szerint fontos, hogy megtanuljunk kérdezni ahelyett, hogy feltételezéseket gyártunk.

4. alapelv: Tegyük meg a tőlünk telhetőt!

Meg kell próbálnunk kihozni magunkból a maximumot, ez az alapelv az élet minden területére vonatkozik. Ez persze nem garantálja, hogy mindig sikeresek is leszünk, de ha mindent teljes erőbedobással végzünk, idővel eredményeket érünk el. Könnyű másokat vagy a körülményeket hibáztatni a bukásainkért, holott nagy valószínűséggel mi nem tesszük magunkat oda eléggé.

(M.F.)                                                                                             A cikk forrása itt >>

Ha a cikkel kapcsolatban bármi eszedbe jutott, írd meg nekünk! Ezt egyszerűen megteheted ide kattintva  >>