8 tanács, amivel segíthetsz depressziós partnereden

A depresszió felismerése az első lépés a segítséghez
A depresszió felismerése az első lépés a segítséghez

A depresszió sok esetben diagnosztizálatlanul marad. Az érintett felek környezete csak nehezen szűri ki, ha valami nincs rendben, pedig a segítő kezek sokat számítanak a hangulatot mérgező betegségek leküzdésében. Ha sikerül észrevenned párodon a depresszió tüneteit, az alábbi 8 tipp segíthet, hogy megfelelően kezeld a helyzetet. 

1. Tartsd kordában az elvárásaidat!

A depressziós embereknek olykor még az ágyból kikelés is megerőltető. Vedd észre, ha a partnered energiaszintje alacsonyan mozog, és ne erőltesd a házimunkát, ha nincs hozzá kedve! Azoknak, akiket nem érint a depresszió, sokkal nehezebb megérteni az ilyesfajta motivációhiányt, pedig fontos, hogy ne kritizálják állandóan depressziós partnerüket. Itt az ideje, hogy türelmes legyél!

2. Ne oktasd ki!

Biztosan hegyeket mozgatnál meg partneredért, hogy jobban érezze magát, a depresszió kezeléséhez azonban ez sem elég. A pszichológusok tanácsai szerint a legjobb, amit tehetsz, ha meghallgatod partnered gondjait. Ne akard mindenképpen helyrehozni azokat, csak figyelj oda párod érzéseire! Légy türelmes akkor is, ha nem nyílnak meg neked rögtön!

3. Irány a szabad levegő!

A természet nem helyettesítheti a pszichológus által javasolt gyógyulási tervet, de egy séta a napsütésben feldobhatja partnered kedvét. A D-vitamin bizonyítottan jótékony hatással van az ember hangulatára.

4. Járj utána a dolgoknak!

ad

Hiába vagy jó hallgatóság és végtelenül türelmes, a depresszió kezeléséhez orvosi segítségre van szükség. Időbe telhet, míg az ember megfelelő terapeutát talál, így ha párod helyett te végzed el a kutatást, sokat segíthetsz. Kutasd fel a megfelelő szakembert helyette, így terhet vehetsz le a válláról!

5. Főzz finom, egészséges ételeket!

Újabb terhet vehetsz le partnered válláról, ha te intézed a konyhai teendőket. Nem mindegy viszont, hogy mit főzöl. A tápanyagokban gazdag, egészséges ételek azok, amelyek a hangulatra is jótékony hatást gyakorolhatnak.

6. Vedd komolyan a depressziót!

A társadalom sajnos a mai napig lekicsinyli a mentális betegségeket. Ha egy rosszullétnek nincsen fizikai jele, hajlamosak vagyunk nem elég komolyan venni azt. Ha gyengeségnek, panaszkodásnak, lustaságnak titulálod a depressziót, nem segítesz. Vedd komolyan a betegséget, és dolgozz a megoldáson! Együtt kell leküzdenetek ezt az állapotot, ő és te kell, hogy összefogjatok a depresszió ellen.

7. Tervezzetek!

Adj okot a partnerednek, hogy legyen miért várnia a holnapot! Szervezzetek programokat, utazásokat! A tervezés nagyon sokat segít, hiszen a depressziós ember mentálisan fitt marad, és lesznek pozitív események, amelyekre derűsen tekinthet.

8. Gondoskodj magadról is!

Olyanról gondoskodni, aki depressziótól szenved, korántsem egyszerű feladat. Ne ess abba a hibába, hogy magadról megfeledkezel, mert a végén mindketten a szakadék mélyén találjátok magatokat. Addig nem segíthetünk senkin, amíg mi magunk sem vagyunk rendben. Ráadásul a depressziótól szenvedők sok esetben tartanak attól, hogy nyomást gyakorolnak környezetükre, és a sok teher miatt azok majd eltávolodnak tőlük. Partnerednek jól esik majd, ha téged boldognak lát.

(M.F.)                                                                                         A cikk forrása itt >>

A depresszió 8 arcát te is felismerheted magadon

Ha a cikkel kapcsolatban bármi eszedbe jutott, írd meg nekünk! Ezt egyszerűen megteheted ide kattintva  >>