7 egyszerű lépés a minimalista életmód felé

A minimalista életmód a selejtezéssel kezdődik
A minimalista életmód a selejtezéssel kezdődik

A minimalista életmód megteremtése nem kevés időt és önismeretet igényel. Hiszen nem szabadulhatsz meg mindentől egyik napról a másikra, és a radikális változások sem jöhetnek szóba. Időre van szükség, mire rájössz, mit érdemes megtartanod, ami tényleg értéket képvisel az életedben. És mi az, amire valójában semmi szükséged sincs. Ezeket a döntéseket nem hozhatjuk meg helyetted, de hét kis lépéssel segítünk elindulni a minimalista életmód felé vezető úton. 

1. Írd le!

Készíts egy listát, miért akarsz belevágni a minimalista életmód gyakorlásába! Moccanni sem tudsz a sok kacattól? Írd le! Mérges vagy, mert nem jut elég időd a gyerekeidre? A listán a helye! A túl sok stressztől nem tudsz aludni? Vesd papírra! Minden egyes alkalommal, amikor úgy érzed, feladod, olvasd át a listád! Ez segíteni fog újra tudatosítani, mik az igazán fontosak neked és miért is kezdtél ebbe bele.

2. Csak egyet tarts meg!

Fogj egy dobozt és járd körbe a lakást! Ha észreveszed, hogy valamiből kettő van, az egyiket rakd el! Tedd félre a dobozt egy hónapra, és ha ez alatt sem volt szükséged belőle semmire, már viheted is az adománygyűjtőbe.

3. Jelölj ki egy zűrzavarmentes zónát!

Ez kezdetben lehet a konyhapult, vagy az éjjeliszekrény. Amennyiben élvezed a rendet és a tisztaságot, tágítsd a zónát napról-napra! Így kapsz végül zűrzavarmentes szobát, majd lakást, ahol már könnyen megvalósítható a minimalista életmód.

4. Utazz könnyedén!

A minimalista életmód sokat könnyíthet a hátizsákodon. Pakolj fele annyi ruhát, mint amennyi időre mész! Nem történik tragédia, ha ki kell mosni valamit, vagy kétszer veszed fel, ellenben nagy súlyt vesz le a válladról. Szó szerint.

5. Öltözködj kevesebből!

A Project 333 egy olyan program elsajátítása, mely során három hónapon belül csak harminchárom tételt tartalmazhat a ruhatárad. Elsőre nagy kihívásnak hangzik, pedig sokkal könnyebb lesz tőle az életed.

6. Edd ugyanazt!

Rengeteg időt és energiát emészt fel már az is, hogy kitaláljuk, mit főzzünk. Ezen segít, ha egész héten ugyanaz a reggeli, vacsorára pedig 2-3 különböző lehetőség követi egymást felváltva. Ha a családnak nem tetszik az új rendszer, mondd meg nekik, hogy ez egy kísérlet. A hét végén pedig beszéljétek meg, hogyan köthettek kompromisszumot!

7. Tegyél félre!

Ha minden héten csak pár ezer forintot félreteszel, egy év alatt már csinos kis összeget gyűjthetsz össze. Ezt a pénzt őrizd meg vész esetére, hidd el, sok idegeskedéstől fog megkímélni!

(D.R.)

A cikk forrása itt >>